Virtuálne preteky Štrbské Pleso 2019

Virtuálne preteky Štrbské Pleso 2019

01.03.2019 - 31.12.2019       Štrbské Pleso       www.virtualnepreteky.sk

Virtuálne preteky na vybraných trasách v regióne Štrby a Štrbského Plesa. Všetky trasy je možné absolvovať behom, chôdzou, NW a trasu na Sliezsky dom aj na bicykli resp. v zime aj na lyžiach. Svojou účasťou získate možnosť vyhrať športové hodinky GARMIN FORERUNNER 245 MUSIC (na zaradenie do žrebovania je nutné absolvovať preteky do 31.12.2019). Zároveň svojou registráciou podporíte značenie a údržbu tatranských bežeckých a NW trás.

Nenáročná 5,5 km trať po spevnených cestách medzi Štrbou a jej miestnou časťou

Registrácia

Virtuálne preteky - základné

Porovnajte svoj výkon na niektorej z ponúknutých tratí a zapoj sa do žrebovania o hodiny GARMIN. Pri tejto možnosti nezískaš štartovací balíček a nemusíš navštíviť žiadne kontaktné miesto.

3,00

Registrovať

O trati Štrba - Tatranská Štrba

Trasa vedie od centra obce Štrba smerom na Tatranskú Štrbu po ulici Dr. Markušovského. Za autobusovou zástavkou pri cintoríne pokračuje vľavo celou ulicou Martina Benku až k poľu na okraji obce, kde odbočí na sever a po 150 metroch pod vodojemom pokračuje vľavo po štrkovo asfaltovej ceste smerom na západ. Cesta križuje diaľnicu a poza čerpaciu stanicu vedie na kopec na križovatku, na ktorej odbočuje na severozápad a pokračuje smerom k železnici, prechádza podchodom a pripája sa pri rybníku na cestu 3. triedy č. 144, cez ktorú prechádza a smeruje vľavo na sever po chodníku na Tatranskú Štrbu. Na konci chodníka trasa prechádza hlavnou cestou a po Železničnej ulici smeruje až k čerpacej stanici, pri ktorej prechádza cez cestu 1/18 ku kolibe Žerucha, kde je cieľ.

Dĺžka: 5,15 km
Štart trate: Štrba - Kult. dom
Cieľ trate: Štrbské Pleso - Hotel Crocus
Najnižší bod: 829 m.n.m.
Najvyšší bod: 911 m.n.m.
Celkové stúpanie: 139 m.
Celkové klesanie: 63 m.
Povrch: 70% asfalt, 30% štrk
Značenie: červené značky