Celoročné športové aktivity vo Vysokých Tatrách

Športovanie v Tatrách, to nie sú len lyže, sánky a snowboardy.  Vo Vysokých Tatrách sa môžete zúčastniť pretekov a podujatí aj v bežeckých disciplínach, Nordic Walking, cyklistike, golfe, skialpinizme či bežeckom lyžovaní. Športové aktivity sú určené pre všetky vekové katégorie a aj ľudí so zdravotným postihnutím.

Spojili sme aktívne Tatranské športové kluby a organizácie a vznikol nádherný nový projekt Tatry v pohybe. Máme záujem navrátiť Tatrám status zážitkovej a športovej destinácie. Historicky sú Vysoké Tatry, nie len miestom kúpeľným, ale aj športovým. V minulosti sme tu mali mnohé športové medzinárodné veľké podujatia. Medzi hlavné ciele projektu Tatry v pohybe patrí zatraktívnenie ponuky aktivít vo Vysokých Tatrách a podpora zdravého životného štýlu obyvateľstva v regióne. Podstané je aj rozšírenie zážitkovej formy pobytov a dovoleniek v Tatrách a vybudovanie centrálneho informačného portálu pre športové podujatia a virtuálne preteky. Návštevníci sa tak ľahko dostanú k vyše 100 km označeným tratiam ich obľúbených outdoorových športov. Okrem hlavných benefitov projektom získame aj kvalitné mapové podklady a jednotný registračný systém na všetky podujatia.  Široká verejnosť získa jednoduché vyhľadávanie jednotlivých trás využiteľných počas celého roka, aj mimo oficiálnych podujatí. V roku 2015 je plánovaných vyše 20 rôznych pretekov.

Hlavnými organizátormi projektu Tatry v pohybe sú Sport Club 1896 Štrbské Pleso, ŠK Štrba, Sport team Nová Lesná, Lomnický golfový klub, Sportcentrum Galfy, ACB Slovensko o.z. a ďalšie podtatranské športové kluby.

Vysoké Tatry aj v roku 2018 ponúknu aktívnym návštevníkom športovú zážitkovú dovolenku. A tým, ktorí športovať ešte nezačali bohatý sprievodný program.

 
 

Technickým prevádzkovateľom webstránky tatryvpohybe.sk a pretekaj.sk je spoločnosť Originals, s.r.o.
Vyhľadávanie
Zrušiť filter